The worst part about all these supplements on the market is that once you buy a tub of whatever it may be; protein, pre-workout, EAA's, you're stuck with that flavor until it's all gone. Unless you shell out double or triple the amount of one tub to get different flavors, which can be a lot at once, I find myself getting sick of the same flavor every day.
I have come up with a solution of a single serve liquid pack that you add to your shaker or blender with an unflavored supplement so you can mix up your flavors every single day. I find it more cost effective to add the flavor in as opposed to buying tubs on top of tubs of different flavors.
Would anyone else benefit from this? What do you think?
There is also another way to save money on Supplements. YourHerbs gives you the opportunity to use codes and promos for iHerb products. The site is very popular among supporters of proper nutrition, sports, environmentally friendly and safe products. iHerb promo codes will provide significant discounts on products from various brands and make your purchases as profitable as possible.
Bookmarks